Staycation: maak een zomer bucketlist!

zomer bucketlist

Ga jij niet op vakantie maar houd je een staycation in Costa de la Casa net zoals wij? Dan is het superleuk en handig om een zomer bucketlist te maken. Op deze bucketlist zet je allerlei uitjes en activiteiten om te doen tijdens de vakantie. Zodat je niet aan het einde van die vakantie denkt ‘wat heb ik nou eigenlijk gedaan’.

Niet op vakantie, maar wel thuis vakantie vieren

Over een paar weken hebben de kinderen weer zes weken vakantie. Mijn man heeft van die zes weken drie weken vakantie en ik werk zelf gewoon telkens wat uurtjes tussendoor. Dit jaar gaan we niet op vakantie maar blijven we thuis. Een echte staycation dus!

Lees ook: 10x tips voor een staycation met kinderen

Bol AlgemeenBol Algemeen

Omdat ik niet wil dat de dagen voorbij kruipen, de kinderen zich vervelen (al is dat soms ook wel goed voor ze en ik de dagen besteed aan werken en het huishouden besloot ik om een bucketlist te maken. Een heuse zomerbucketlist met allerlei uitjes en activiteiten om te doen zowel thuis als buitenshuis.

De kinderen en mijn man waren er ook erg enthousiast over dus zo gezegd, zo gedaan.

Zo maak ook jij een zomer bucketlist voor je staycation

Het leukste is natuurlijk om de zomer bucketlist ook zichtbaar te maken. Dat kan door bijvoorbeeld op een groot blad bovenaan ‘Summer bucketlist’ te schrijven en daaronder dan alle uitjes en activiteiten die je samen hebt bedacht. Doe dat met allerlei leuke kleurtjes en kleine tekeningen eromheen. En je hebt iets moois om op te hangen.

Je kunt het echter ook ‘spannender’ maken en alle uitjes en activiteiten op een ijsstokje schrijven en deze in een pot doen. Dan haal je elke dag, of 3x in de week net wat jij wilt, er een ijsstokje uit en zie je direct wat je die dag gaat doen.

Dat is overigens wel wat lastiger soms omdat het weer niet altijd even goed is en sommige activiteiten en uitjes weersafhankelijk zijn. Maar daar weet je vast wel een oplossing voor.

Leuke uitjes en activiteiten voor op je zomer bucketlist!

Om je alvast een beetje op gang te helpen heb ik een aantal uitjes en activiteiten die wij op onze zomer bucketlist hebben staan hieronder met je gedeeld. Aangevuld met nog wat ideetjes die ik online tegenkwam.

Ook wil ik je graag verwijzen naar mijn blog met daarin 21 tips voor gratis uitjes met kinderen in de zomervakantie. Daar zal je vast ook veel inspiratie mee op doen voor jouw zomer bucketlist.

  • Toverland; hier kunnen wij met 50% korting heen dankzij de PV van mijn man zn werk
  • Billie Bird Hemelrijk; hier hebben wij nog gratis tickets voor liggen
  • The Gaming Factory ; we hebben nog een gewonnen voucher liggen
  • Familie restaurant Charlie; hier wil ik al lange tijd heen, perfect voor de vakantie
  • Dagje strand; ik kan geen zomer zonder strand.. of ja kan wel maar wil ik niet!
  • Drielandenpunt Vaals; staat ook al een tijd op de wensenlijst
  • Huisnummer bingo; ideaal voor een dagje ’thuis’
  • Zomerparkfeest Venlo; geen idee of dit iets is maar kwam het tegen en we zullen zien!
  • Picknicken; altijd leuk bijvoorbeeld bij Genneper Parken
  • Logeren; zodat de ouders ook even een dagje of 2 samen hebben…
  • Buitenland bezoeken; wens van de dochter dus het wordt België, Duitsland of Luxemburg 
  • Zwemmen; hopelijk bij opa en oma in de tuin, maar ook ergens anders
  • Moeder dochter en Vader zoon dagje; een leuke activiteit en samen ergens lunchen bijvoorbeeld
  • Vader dochter en Moeder zoon dagje; idem dito
  • Blauwe bessen plukken (of ander fruit); zie de blog over pluktuinen!
  • Naar de dierentuin; onze kinderen zijn hier dol op, even kijken welke dierentuin het wordt!
  • Gamenight; Dat kan met bordspellen zijn of bijvoorbeeld de Switch
  • Naar Loonse en Drunense duinen inclusief bezoek Grandcafe Sands in Kaatsheuvel
  • Dagje Center Parcs (alleen parkeren betalen, geen Aqua Mundo)
  • Speurtocht; via internet zijn er een hoop te vinden sommige gratis en sommige tegen kleine betaling.
  • Roadtrip; dit kan gecombineerd worden met de trip naar het buitenland, maar ook leuk om in Nederland nieuwe dorpen/steden/gebieden te ontdekken.
  • Avondwandeling; dit kan natuurlijk elke avond maar is wel leuk om te doen.
  • Irrland; dit is een enorm groot themapark in Duitsland (vlak over de grens) waar de kinderen volop kunnen spelen.
  • Naar de bioscoop; voor bijvoorbeeld de film binnenstebuiten 2!
zomer bucketlist staycation

Nog meer leuke ideetjes voor op de bucketlist

Natuurlijk is er nog veel meer te bedenken zoals:

  • Een fietstocht maken
  • Thuis een bioscoop maken
  • Pannenkoeken of pizza feestje
  • Naar een museum
  • Zelf een filmpje maken
  • Kamperen in de tuin
  • Waterspelletjes spelen
  • Dagje varen (bootje huren)
  • Tye Dye shirts maken
  • Gaan bowlen of Glow golf
  • Zelf een liedje maken
  • Een hut bouwen
  • Naar een nieuwe (binnen)speeltuin

Ik ben dan ook heel benieuwd wat er op jouw zomer bucketlist staat of zou komen te staan!